YouTube

XII Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka

  • Start: 2017-11-16 08:00
  • Miejscowość: Wejherowo
  • Miejsce: Filharmonia Kaszubska
  • Adres: ul. Sobieskiego 255

Szanowni Instruktorzy, Opiekunowie amatorskich zespołów teatralnych i Ty, młody człowieku, który lubisz poszukiwać, dociekać, kreować i występować!

Zbliża się XII OPMFT „Luterek”, dlatego spieszymy z informacją, że już dziś organizatorzy, czyli Wejherowskie Centrum Kultury i I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, dzięki dużej dawce entuzjazmu oraz wierze w sens teatralnych spotkań, dzięki wsparciu instytucji i osób prywatnych, zapraszają na XII Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka (OPMFT „Luterek”), który odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2017 r. w Filharmonii Kaszubskiej oraz w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.

Zapraszamy zespoły teatralne i monodramistów, którzy zachcą nam opowiedzieć o swoim lub nie swoim świecie.

W Przeglądzie może wziąć udział młodzież ucząca się od 13 do 26 roku życia.

Tegorocznym mottem naszego Przeglądu chcemy Was zachęcić do prezentacji spektakli na temat RODZINY. Temat rzeka! Motyw pojawiający się w literaturze i sztuce chyba od początków istnienia ludzkości, a więc jest w czym wybierać. Wierzymy w Waszą intuicję i inwencję. Możecie ukazać rodzinę tradycyjną, współczesną, „mieszaną”, wielopokoleniową, wielokulturową itp…., sięgając po różne gatunki czy formy (tragifarsa, komedia, tragedia, groteska), różne style i różnych twórców. Możecie sięgnąć po teksty prześmiewcze, dramatyczne, fantastyczne znanych lub nieznanych autorów. A może pokusicie się o napisanie własnego, oryginalnego scenariusza, tak jak zrobiła to ostatnio Grupa KOD z Dębna, czym oczarowała jurorów oraz widzów zeszłorocznego „Luterka”. Nie zamierzamy Wam podpowiadać sposobu realizacji tematu, wszak należycie do grupy ludzi kreatywnych i bystrych obserwatorów świata!

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 20.10.2017 r. zespoły i monodramiści zainteresowani udziałem w XII OPMFT przesyłają pocztą elektroniczną (na adres: projekty@wck.org.pl), bądź tradycyjną (na adres: Wejherowskie Centrum Kultury, 84-200 Wejherowo, ul. Sobieskiego 255, z dopiskiem XII OPMFT „Luterek”)

Na dole strony znajdą Państwo niezbędną dokumentację – regulamin wraz z zaproszeniem, planem działania, kartę zgłoszenia oraz zgodę na publikację wizerunku i na przetwarzanie danych osobowych.

Informacji na temat Przeglądu udzielą Państwu:
Edyta Łysakowska-Sobiczewska (e-mail: esobi@op.pl)
Anna Pobłocka (tel. 058 672 27 75 wew. 49; e-mail: projekty@wck.org.pl)

Ogólnopolski Konkurs Interdyscyplinarny „Rodzina, ach, Rodzina” - wydarzenie towarzyszące XII Ogólnopolskiemu Przeglądowi Małych Form Teatralnych im. A.Luterka

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są: Ogólnopolski Konkurs Interdyscyplinarny „Rodzina, ach, Rodzina”

Pliki do pobrania

Kalendarz repertuaru

Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001

Newsletter

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ